Samovar RL-SAM-400.1 / bílá

Kód: SAM-400.1_WHT
Neohodnoceno
Značka: Royalty Line
2 999 Kč –50 %
5898 samovar rl sam 400 1 bila
2 999 Kč –50 % 1 499 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Mnohým se při vyslovení slova samovar vyloudí úsměv na rtech a v mysli se objeví obrázek sibiřské zemljanky. Tento produkt skutečně dokáže zpříjemnit (nejen) zimu. V podstatě se jedná o "vychytanou" rychlovarnou konvici původně zamýšlenou pro zpříjemnění procesu přípravy a pití čaje. Ve varné nádobě samovaru je neustále k dispozici horká voda, kterou se zalévá čajový koncentrát, který je v čajové konvici na varné nádobě. Člověk tak má neustále k dispozici teplý čaj resp. teplou vodu, a to s minimální spotřebou energie.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Samovar neslouží přímo k přípravě čaje, ale k vaření vody pro přípravu čaje. Do varné nádoby se nalije voda, která se přivede do varu. V čajové konvičce nad ní se vroucí vodou spaří listový čaj. Ten se nechá vyluhovat až do vzniku silného extraktu - zavářky. Během vyluhování a i následně během přípravy čaje do šálků je konvička uložena na varné nádobě nahoře na samovaru. Tak je zaručeno uchování zavářky v teple. Pokud se rozhodneme čaj konzumovat, odlijeme si do svého šálku z konvičky potřebné množství extraktu a dolijeme horkou vodou z kohoutu na nádrži samovaru. Čajové lístky zůstanou v konvičce. Množstvím čajového koncentrátu řídíme sílu čaje.

Samovar lze použít i k ohřevu vody v kuchyni. Díky tomu, že přístroj udržuje vodu stále horkou při minimální spotřebě energie, máte při práci v kuchyni neustále k dispozici horkou vodu. Vzhledem k tomu, že ohřev je pouze minimální, voda se vypařuje pomalu a je tak k dispozici po dlouhou dobu.

Samovar tedy i v dnešní moderní době ocení zdaleka nejen milovníci čaje. Je tolik situací, kdy je příjemné mít neustále horkou vodu k dispozici a ušetřit si náklady a čas na neustále ohřívání vody v konvici, např. v kancelářích, poradnách, na školeních apod. 

Závěrem si nemůžu odpustit úplně zbytečnou poznámku o tom, že samovar je jedním z mála slov, které celý svět převzal ze slovanských jazyků (i když v našem návodu mu říkají electric water boiler), pochází prapůvodem z Číny, ale k přípravě čaje se začal používat v 18. století na Urale. Konec historického exkurzu. 

Technické parametry: 

  • objem keramické konvice 1 litr
  • objem nerezové nádoby 3,5 litru
  • Příkon 1800 W

Doplňkové parametry

Kategorie: Varné konvice
Záruka: 2 roky
Příkon: 1800 W
Stav: Nový
Výrobce: Royalty Line
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: